Giresun Evden Eve Nakliyat

Sitemizi takip edenlerin doğru sayfalara pratik yoldan erişebilmesi ve yanıt bulabilmesi için detaylı araştırmalar oluşturduk. Giresun Evden Eve Nakliyat makalesini gözden geçirirken paylaşılan ipuçlarını incelemeyi atlamayın. Daha sonra ihtiyaç duyduğunuzda rahatlıkla makalelerimize ulaşabilmek için nakliyat.uzman.org’u favorilerinize eklemenizi tavsiye ederiz. Nakliyat.uzman.org olarak Sitemizi takip edenlerin güncellenmiş bilgiye ulaşması için Evden Eve Nakliyat Firmaları ve Fiyatları Listelerimiz , 24 10 2014, 25 10 2014, 26 10 2014, 27 10 2014, 28 10 2014, 29 10 2014, 30 10 2014 tarihlerini barındıran haftalık listelerdir.


Taşınırken uyacağınız tavsiyeler

Giresun Evden Eve Nakliyat-67

Taşınacağınız zaman eşyalarınızın paketlenmesinden eski telefon hattının nakline kadar pek çok işlemler vardır. İlgili işlemlerin belirli bir disiplin içerisinde yapılması taşınma işini basitleştirerek kritik işlemlerin atlanmasına engel olacaktır. Ev taşımaya karar verdiğinizde paylaştığımız maddelerden istifade ederek basit bir şekilde bu sürecin başarıyla planlanmasını sağlayabilirsiniz.

 • Buzdolabınızı taşınacağınız zaman minimum gıda bulunacak şekilde kontrol edin. İlk önce dondurulmuş gıdaları eksiltmeye ihtimam gösterin. Dolabın elektriğini çekin, buzlanma bulunuyorsa çözdürün.
 • Taşınacağınız eve ait taşınma krokisi oluşturun. Bu sayede eşyaların taşınma esnasında karar verme yükünden kendinizi uzak tutarsınız.
 • Yeni evin kombi gibi işlerini tamamlayın.
 • Sabah taşınmaya başlayıp akşam taşındığınız evde çalışılacağı için her odada elektrik olmalı.
 • Yorucu olabilecek taşınma süresi boyunca evde bebek bulunuyorsa, nakliyat esnasında dinlenecekleri ortamı ayarlayın.
 • Taşınmadan önceki gün su vb. faturalarınızı kapatın ya da taşıttırın. Kapatacaksanız borçlarınızı ödeyip makbuzlarını saklayın.Nakliye kamyonu şoförü için taşınılacak eve hangi yoldan gidileceğini gösteren yol tarifini hazırlayın. Cep telefonunuzu kendisine vermeyi atlamayın.
 • Nakliyat kamyonunun yanaşabilmesi için hem önceki evinizin önünde hem de taşınacağınız evinizin önünde park yeri ayarlamayı göz ardı etmeyin.
 • Taşınırken eski evdeki elektrik gibi sayaç değerlerini bir kağıda yazın.
 • Taşınacağınız adrese gelince yükler indirildikçe eşya listesini kontrol edin.

Nakliye ile alakalı bazı püf noktaları

 • Evden eve taşıma firmaları ev ile alakalı bütün yükleri taşır.
 • Evinize keşif için uğrayan eksperin dikkatinden kaçma ihtimaline karşılık nakledilmesi zor eşyaları kesinlikle siz belirtmeli ve sözleşmeye yazdırmalısınız.
 • Taşınacağınız gün gelip çattığında daha önce yazdırılmayan yükleri nakliyat şirketinin nakletme zorunluluğu yoktur.

Asansörlü nakliyat avantajları

asansörlü-nakliyat-70

Evden eve taşıma firmaları taşınanları taşınma sırasında sigortalasalar bile taşınanlarda ufak tefek çiziklerin ve hatta elektronik eşyalarda sarsılmaya dayalı sorunların meydana gelmesi kaçınılmazdır. Taşınan eşyalardaki hasarı çoğu kez nakliye işlemi bittikten belli bir süre sonra fark ettiğinizden geç kalınmış olacaktır. Taşınma boyunca ortaya çıkabilecek arızalanmaların önüne geçmek, zor biriktirdiğiniz karancınızla değer verdiğiniz eşyalarınızı muhafaza edebilmek için asansörlü nakliyat tercihini mutlaka göz önünde bulundurun. Özellikle insan gücü ile taşımanın çok zor olduğu eşyalarınız varsa (örneğin çelik kasa) asansörlü nakliyat tercih etmek önerilir. Asansörlü nakliye tercih ederseniz eşyalarınızın taşınma sırasında zarar görmesinin önüne geçilir. Çok zamanınızı tüketecek uzun süren bir taşınmayı ve eşyalarınıza gelebilecek zararları göz önüne aldığınızda asansörlü nakliyat, eski usul taşımaya nazaran daha ucuza gelir.

Asansörlü nakliyat sürecinin aşamaları

 • Bir çok taşınma işinde yapılacağı gibi başta taşınmanın gerçekleşeceği adrese bir uzman yönlendirilir.
 • Standart nakliyatta ekspertiz sadece evinizin içerisine bakıp fiyat söylerken nakliyat uzmanı evin bulunduğu sokağın ve balkonun asansörlü nakliyat uygunluğuna da bakacaktır.
 • Asansörlü nakliyatın zaruri görüldüğü hallerde size özel teklif verilecek, karar verdiğinizde gün ve saat belirlenecektir.
 • Taşınılacak gün, rutin eşya kolileme tamamlandıktan sonra eşyalarınız balkondan harici asansörlü nakliyat aracına bindirilecek, yeni gittiğiniz dairede de benzer metotla evinize yerleştirilecektir

Evden eve taşıma fiyatlarını etkileyen faktörler

 • Taşınacak yükün sayısı.
 • Katedilecek mesafe.

Nakliyat sigortaları konusunda özet açıklamalar

Evden eve taşıma sürecinde eşyalarınızın sizin tarafınızdan güvence altına alınması emtia sigortaları kapsamına karşılık gelir. Nakliyat şirketleri ise Taşıyıcı Sorumluluk Sigortası yaptırarak müşterilerini sigorta kapsamına sokarlar. Evden eve nakliyat sigortalarında üç farklı teminat seçeneği vardır:

1) Tam Ziya: Eşyaların nakliyat kamyonu ile birlikte hasar görüp tamamen işlevini kaybetmesi riskine karşı tercih edilir.

2) Dar Teminat: Taşınan yükün uğrayacağı kazalar da kısmi olarak güvence altına alınır.

3) Geniş Teminat: Nakliyat sürecinde beklenen veya beklenmeyen tüm zarar olayının geniş kapsamda güvence altına alınmasıdır.